Bebek Mahallesi Cevdetpaşa Caddesi No:95 Karşısı Sealife 1 Teknesi, 34342 Beşiktaş +905349406262 info@tekneturum.com.tr

<

Ada Turları Organizasonu » Tekneturum

Ada Turları Organizasonu

Ada Turları Organizasyonu ; Tarihi İstanbul kentinin en gözde ve nadide mekanlarından olan adalar, herkes tarafından merak edilen ve gezilmek istenen yerlerdendir. Her daim farklı bir havası ve ambiyansı olan adalara tekne ile gerçekleştirilen turlar ise güzel bir gezinti fırsatı ve deneyim sunmaktadır. Firmamız bünyesindeki teknelerimiz ile bu güzel ve farklı adalar gezintisi organizasyonunu müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Adalar Hakkında

Adalar diye tabir edilen ilçe, dördü büyük ve beşi küçük olmak üzere 9 farklı adadan oluşmaktadır. Dört büyük ada olarak Büyükada, Heybeliada, Burgaz Adası, Kınalı Ada gösterilmekte olup diğer küçük adalar ise Yassıada, Tavşan Adası, Sedef Adası, Kaşık Adası ve Sivri Ada’dır.

Turistler tarafından Prens Adaları olarak da adlandırılan adalar takımının en büyüğü olan Büyükada, ilçe merkezi olarak kabul edilmektedir. Fotoğraf çekmek isteyenler için eşi bulunmaz doğal güzellikleri, Aya İrini Manastırı gibi tarihsel yapıları ve fayton gezintileri açısından Büyükada, ülkemizde görülmeye değer nadide mekanlardan biridir.

Heybeye benzetilen görünüşü nedeniyle Heybeliada ismini alan ada ise, tarihi okul ve sağlık merkezleri ile gözde ziyaret mekanlarındandır. Ayrıca Heybeliada, mehtabı izlemek için en güzel fırsatı adalardan biridir.

Tekne Turu Hizmetleri

Tekne ile yapılan turlarda, misafirlerimizin istek ve arzularına göre hareket etmekteyiz. Misafirlerimizin nerede durmak istedikleri, ne zaman hareket etmek istemesi ve nereleri görmek istedikleri gibi taleplerini yerine getirerek ada turları organizasyonu gerçekleştirmekteyiz.

Adalara, 1,5 saatlik bir boğaz gezintisinin ardından varılmaktadır. Tekne turu hizmetlerimiz esnasında, tekneden iniş sağlanıp adalar gezilebilir ve dileyen misafirlerimiz uygun noktalarda denize girip güneşlenebilmektedir. Açıkçası adalara ulaşılması ile birlikte, misafirlerimizin vakitlerini istedikleri gibi değerlendirme şansı bulunmaktadır. Bu aktiviteler sırasında teknelerimiz misafirlerimizi hazır bir şekilde beklemektedir.

Teknemizde tur hizmetlerinin yanında akşam yemeği organizasyonları da tertip edilmektedir. Dileyen misafirlerimiz adaların muazzam manzarasına karşı yemeklerini yiyebilirler. Tarihsel köşkleri ve kilisesi ile Burgaz ada, yoğun ziyaretçi akımına uğramaktadır.

En küçük adalardan biri olmasına rağmen Kınalı Ada, adalar arasında en uzun plaja sahip olması ile dikkat çekmektedir. İstanbul ‘a en uzak mesafedeki Sedef Adası ve bir zamanların tavşan kenti olan Tavşan Adası da tur içeriğinde yer almaktadır.

Tur Vakitleri

Tekneler ile adalar turumuz, sabah 09.00 ve akşam 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Tekne turuna başlanmasıyla birlikte adalara ulaşana kadar geçen 1,5 saatlik zaman dilimi içerisinde boğazın dillere destan güzellikleri görülebilmektedir.

Turlara Nasıl Katılım Sağlanır?

Ada turlarına katılarak bu güzel organizasyonu deneyimlemek istiyorsanız, firma irtibat numaralarından iletişime geçmeniz yeterlidir. Müşterilerimiz istedikleri tarih ve saat için rezervasyon yapma imkanına sahiptir.

Rezervasyon sırasında, tur ücretinin yarısı ön ödeme olarak alınmakta olup, tüm ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir. Kredi kartı yoluyla sistemimize maalesef ödeme yapılamamaktadır. Hafta sonları ve yaz mevsiminde oluşan yoğunluktan dolayı, misafirlerimize erken rezervasyon yapmalarını önermekteyiz.