Bebek Mahallesi Cevdetpaşa Caddesi No:95 Karşısı Sealife 1 Teknesi, 34342 Beşiktaş +905349406262 info@tekneturum.com.tr

<

Balık Turu Organizasyonu » Tekneturum

Balık Turu Organizasyonu

 

Balık Turu organizasyonun da;  İstanbul’un iki yakasını bir araya getiren boğazlar; İstanbul’u ziyaret edenlerin mutlaka boğaz turu ile görmesi gereken yerlerdir. Geçmiş dönemlerde kudretli imparatorluklara da başkentlik yapmış olan İstanbul, denizden de bir başka görüntüsüyle kendisine hayran bırakmayı başarmaktadır. İstanbul’un tarihini ve doğal güzelliklerini keşfetmek için en ideal yöntemlerden biri olan bu turla aynı zamanda balık turu sayesinde taze balık eşliğinde de, eşsiz manzarayı izleyenleri mest etmeye devam etmektedir. Aynı zamanda sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli zamanların da habercisidir deniz yoluyla balık turuyla yapılan İstanbul turu.

 

 Boğaz Balık Turu Kalkış Lokasyonları

 

Tüm güzellikleriyle İstanbul manzarasının keyfine varacağınız boğaz balık avı turu için, hem Avrupa hem de Asya yakasından tur için kalkış lokasyonları vardır. Böylelikle her iki yakadan da mega kent olan İstanbul şehrinin farklı açılardan doğal güzellikleriyle buluşabilirsiniz. Sahil kesiminde yer alan ve tarihi dokulara sahip olan pek çok yapıyı görebileceğiniz bir turu İstanbul ziyaretinizde mutlaka programınıza dahil etmelisiniz. Özellikle balık avlanabilecek mevsimlerde yapılabilen boğaz turu seçenekleri ile hem güzellikleri keşfedip, dilerseniz denizden taze taze çıkan balıklarla manzaraya karşı bir yemek eşliğinde unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.

 

 Boğaz Turu Kalkış Lokasyonları Neresi?

Balık Turu

Balık Turu Organizasyonu

İstanbul’un oldukça merkezi lokasyonlarından boğaz balık turu kalkışı gerçekleştirilmektedir. Böylelikle tura katılacak olan herkesin rahat bir şekilde kolayca ulaşım seçeneklerinden yararlanmaları sağlanmaktadır. Gelişmiş ulaşım ağına sahip olan mega kentte, İstanbul turu yaparken balık tutmak isteyen herkesin boğaz balık turlarına katılabilmek için farklı ulaşım seçeneklerini kullanabilmelerine imkan tanıyan lokasyonlarda kalkış noktaları belirlenmektedir. Belediye otobüslerinden metroya kadar oldukça fazla ulaşım aracı alternatifine sahipsiniz turlara katılmak için.

 

 Boğaz Turu Ne Kadar Sürüyor?

 

Şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini denizin üzerinde görmenizi sağlayan boğaz turu, farklı gezi turları seçenekleriyle sizlere sunulmaktadır. Balık tutabileceğiniz avlanmaya izin verilen dönemlerde katılmak istediğiniz turun detaylarıyla ilgili tüm sorularınızı sorarak, sizin için en keyifli olacak turun hangisi olacağına karar verebilirsiniz.

 

Böylece zamandan da kazanır en kısa sürede kararınızı vererek, deniz üzerinde teknede balık tutma keyfini gerçekleştirmiş olursunuz. Bazı tekne balık turlarında tutulan balıkların pişirilmesi de mümkündür. Bu tür bir tekne turu yapmak ya da katılmak istiyorsanız yine bu tekne turunun içeriğiyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sayede balık turu öncesinde nelere ihtiyacınız olacağını öğrenebilir, balık turunuz devam ederken karnınızı da doyurarak, yemek için ayrıca vakit ayırmanız gerekmez.

 

 Boğazda Balık Turu Yaparken Tarihi Yapıları da Görebilirsiniz

 

İstanbul’un ve boğazın bütün güzelliklerini gözlerinizin önüne serecek olan boğaz tekne turuyla balık tutarken, pek çok sayıda tarihi yapı görme fırsatınız da olur. Osmanlı döneminden günümüze kadar dayanıklı yapılarıyla görüntülerini korumayı başaran heybetli saraylar var görebileceğiniz. Bu yapılar eski mimarinin yansıması olan güzel tarihi yapılardır. Ayrıca eski dönemlerde devlet yönetimi için kullanılan heybetli tarihi yapıları da görebilirsiniz tekne turunuz esnasında.

 

Son derece zengin bir tarihi geçmişe sahip olan İstanbul’da tabii ki sadece saraylar bulunmuyor. Sahil kesiminde yer alan yalıların da dönemin mimari özelliklerini yansıtan estetik görüntüleriyle de karşılaşırsınız. Gördüğünüz tarihi yapıların muhteşem mimarisine anılarınızda yer vereceğiniz gibi, balıkların oltanızdaki yemi yemesini beklerken video çekerek daha sonra izlemeniz için de güzel olacaktır.

 

Hem tarihi hem de farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan İstanbul; yapacağınız keyifli tekne turu sayesinde hem teknede balık tutmanız hem de İstanbul’un değişik açılardan güzellikleriyle tanışmanız için size olanak sunuyor. Deniz havasında püfür püfür ılık rüzgar eşliğinde son derece keyifli bir gün geçireceğiniz boğaz turuyla emin olun evinize yakaladığınız balıklarla ve unutulmaz anılarla döneceksiniz.