Bebek Mahallesi Cevdetpaşa Caddesi No:95 Karşısı Sealife 1 Teknesi, 34342 Beşiktaş 0534 940 62 62 info@tekneturum.com.tr

Hizmetlerimiz - Düğün Organizasyonu

İstanbul Ada Turları

İstanbul’un adaları farklı özellikleriyle başka bir dünyadır. Etkileyici atmosferiyle ziyaretçilerini büyüleyen bu adalar, İstanbul’un gizemli köşeleridir. Doğasıyla, faytonlu ulaşımıyla ve tarihi mekanlarıyla bir başka dünyadır adalar. Mükemmel yaratılmış doğasıyla insanı büyüleyen bu adaları lüks teknelerle gezmek ayrı bir zevktir. Bu gezilerin kaptanı sizsiniz. Nereyi isterseniz oraya gideriz. 

Lüks yatımız, ada gezintilerinde sizin isteğinize göre hareket etmektedir. Ada turları kategorisinde düzenlenen programımız için gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır. Rehberlerimiz bu konuda oldukça tecrübeli kişilerdir. Resmi izinler ve benzeri konularda herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Unutulmaz bir hafta sonu için turlarımızı inceleyebilirsiniz. 

İstanbul’un doğal havasını yansıtan bu adalar, İstanbul doğasının en önemli parçasıdır. Bu adalar, büyük ve küçük olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Büyük adalar, Burgazadası, Heybeliada, Büyükada ve Kınalıada’dır. 

Tur programında öncelikle büyük adalar geziliyor. Küçük adalardan gezmek isterseniz, sizi önce küçük adalara götürebiliriz. Küçük adalar, Tavşan adası, Yassıada, Sedef Adası, Kaşık Adası ve Sivri Ada’dır. Bütün bu doğa harikası adaları, profesyonel rehberlerimiz gün içerisinde gezdirmektedir. İlçe merkezi konusundaki Büyükada, bu adaların içerisinde en büyük olanıdır. Bu büyük adada fayton hizmeti verilmektedir. Etkileyici doğasıyla birçok turist bu adaya akın etmektedir. Faytonsuz da adada gezilebilir. Ayrıca kıyıda denize girme imkanı da bulunuyor. 

İstanbul ile özdeşleşen Büyükada, yüzyıllar boyunca İstanbul’un tatil mekanı olmuştur. Osmanlı zamanında İstanbul’un ileri gelenleri bu adada tatil yapıyordu. Tarihi özelliği ile bilinen Büyükada’nın çok eski bir geçmişi bulunuyor. 

Adalara 1,5 saatlik İstanbul Boğaz turu sonrasında ulaşılmaktadır. Vizesiz tekne turları kategorisinde bütün adaları gezme imkanına kavuşuyorsunuz. Denizin keyfini çıkarmak isteyenler plajda yüzebilir. Yüzme bilmeyenler için yüzülebilecek noktaları rehberimizden öğrenebilirsiniz. 

Adalara Özel Turumuzda Sizleri Neler Bekliyor?

Vizesiz şekilde gerçekleştirilen bu tur sabah 9’da başlıyor. Akşam 18’de bitiyor. Hafta içi ve hafta sonu kategorisinde tur düzenliyoruz. Özellikle yaz aylarında yoğunluk artıyor. Hafta sonu için yoğun talep söz konusu. Bu nedenle rezervasyonda erken davranmanız gerekiyor. 

Mükemmel doğası ile İstanbul’un doğa harikası adalar, görülmeye değer mekanlardır. Bu adaları görmediyseniz, tekne turumuzla görebilirsiniz. Profesyonel ekibimizle adalar tekne turu unutamayacağınız bir yaz tatili sunuyor. 

Turumuzun ilk durağı Boğazlardır. İstanbul boğazını görmeden, boğazın muhteşem doğasını hissetmeden olmaz. Bir buçuk saat boğaz turunun ardından adalara ulaşıyoruz.Bundan sonraki program size kalmış. Gezinin rotasını siz çizebilirsiniz. İstediğiniz gibi kaptan sizi gezdirebilir. Boğazdan uzaklaşıp adalara yaklaştığınızda ufukta İstanbul küçülmeye başlar. Adalardan İstanbul’un doyumsuz manzarasını seyredebilirsiniz. Her zaman içerisinde olduğunuz İstanbul, dışarıdan bir başka görünür. 

Doğasıyla farklı bir dünya olan adalar, gezilip görülmesi gereken doğa harikası mekanlardır. Ada içerisinde gezinti veya deniz kenarında yüzme gibi konularda seçim hakkı size aittir. İsterseniz adalar arasında yüzebilirsiniz. Bu konuda kaptanımız rehberlik hizmeti verecektir. Ayrıca adalar konusunda gerekli bilgileri de kaptanımızdan alabilirsiniz. Dinlenme yerleri ve piknik yerleri özel olarak hazırlanmıştır. Turistlerin rahatça adayı gezmesi için bütün imkanlar seferber edilmiştir. 

Büyükada Bir Başka 

Turumuzun bazı kuralları vardır. Bu kurallar turistlerin güvenliği içindir. Adalarda motorlu araç kullanımı yasaktır. Faytonlar ulaşım için kullanılmaktadır. Osmanlıdan kalan faytonlar korundu ve ulaşım için faytonlar tercih ediliyor. Resmi araçların kullanımına izin veriliyor. Ada ziyaretçilerinin güvenliği için bu gereklidir. Bizanslılar zamanında prensler bu adalara sürülüyordu. Bu nedenle bu adalara Bizanslılar prens adası diyordu. Ayrıca tarih boyunca burası tekne gezintilerine ev sahipliği yapmıştır. 

İstanbul’un irili ufaklı adaların en büyüğü Büyükada’dır. Büyükada ilçe merkezi özelliğine sahiptir. Tarihi Aya İrini Manastırı da bu adada bulunuyor. Büyükada tekne turu ile bu adaya özel tarihi mekanlarını gezebilirsiniz. Bütün bir yılın stresini atmak için adaları gezmek yeterlidir. Büyükada, merkezi konumdadır. Faytonlarıyla ve tarihi mekanlarıyla İstanbul’un en meşhur adasıdır. 

Heybeliada’yı Unutmayın 

Suliet kısmı heybeye benzeyen Heybeliada, ismini bu sulietten almıştır. Bahriye, Ruhban Okulu ve Senatoryum gibi tarihi mekanlar Heybeliada’da bulunuyor. Bu adanın 4 tepesi bulunuyor. Mehtap izlemek isteyen Heybeliada’da mehtap izleyebilir. Heybeliada tekne turu, size bütün bu güzellikleri yaşama fırsatı veriyor. Görülmeye değer nefis manzarasıyla, bütün bir yılın stresini atabilirsiniz. Güneşin en güzel manzaralarını bu adadan takip edebilirsiniz. 

Burgazadası ve diğer adalar 

Tarihi kilise ve köşkleriyle ilgi çeken diğer bir ada Burgazadası’dır. Bu ada yabancı ve yerli birçok turistin akınına uğramaktadır. Tarihi mekanlara merakı olan turistler, Burgazadası’nı ziyaret etmeden ada turunu bitirmemektedir. 

Baştan sona kadar 20 dakikalık mesafesi olan Kınalıada, en küçük adadır. Plajı ise diğer adalara göre oldukça uzundur. Uzak mesafesi ile bilinen Sedef Adası, Tavşan Adası olarak da bilinir. Bu adada eskiden çok tavşan varmış. Tavşan adasına gelmeden önce kalın giysiler giymelisiniz. Yaz aylarında bile serin olan bu ada, farklı bir iklime sahiptir. Ayrıca adanın bir kısmı özel mülktür. Bu nedenle turistler adanın her tarafını gezemiyor. Küçük adaların kendine özgü etkileyici görsel özellikleri, kartpostallara konu olmuştur. 

Bu Gezi için Bizi Aramanız Yeterli

Unutulmaz bir yaz tatili için adaları gezmek isterseniz, bizi aramanız yeterlidir. Rezervasyon yaptırmak için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyon için yazı beklemenize gerek yok. İstediğiniz gün ve saate rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyondan vazgeçerseniz vakit kaybetmeden rezervasyonu iptal ettirmelisiniz. 

Tur için ilk etapta tur ücretinin yarısını alıyoruz. Kredi kartı ödemelerini kabul etmiyoruz. Ücretler elden alınıyor. Hafta sonu rezervasyon işlemlerine talep oldukça fazladır. Bu nedenle hafta sonu rezervasyon işlemlerini erkenden yaptırmalısınız. Günün her saatinde hizmet veren şirketimiz, dört mevsim tur düzenlemektedir. Havaların durumuna göre hareket eden kaptanlarımız konusunda tecrübeli kişilerdir.